Sieradzka Telewizja Regionalna

Lipiec 28 2017 20:50:45

stat4u
Powrót na początek strony
PRZESTRZENIE GRAFICZNE W SIERADZKIM BWA
Wejść w rysunek, a może obejrzeć go w przestrzeni? Ten dylemat rozwiązują „Przestrzenie graficzne” – najnowsza wystawa w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych. Rzeźby Izabeli Wywry wywodzące się z tkaniny artystycznej harmonijnie łączą się z grafikami Wawrzyńca Strzemiecznego.
SIERADZ MIEJSCA NIEOCZYWISTE JERZEGO JABŁOŃSKIEGO
Wyjątkowe wystawy w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych są czymś oczywistym, jednak „Sieradz – miejsca nieoczywiste” wyróżnia się z kilku powodów. W Galerii na piętrze można odkryć Sieradz, którego nawet mieszkańcy dobrze nie znają. Najważniejsze jest jednak to, że autora tych prac wszyscy odwiedzający BWA doskonale znają, choć z zupełnie innej strony. Jerzy Jabłoński dotąd bowiem przygotowywał wystawy innych artystów i fotografował wernisaże.
JAN KUROŃ NAROBIŁ BIGOSU W SIERADZU
Co jadano w Soplicowie, a co w klasztorze? Jak smakował bigos na szlacheckim stole? O tym opowiadał w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu znany kucharz Jan Kuroń.
WYSTAWA PRAC TOMASZA KLIMCZYKA W SIERADZKIM BWA
„Gdyby świat był zawsze młody i nieskażony nudą przyzwyczajeń, wyglądałby tak, jak na obrazach Tomasza Klimczyka” - napisała Anna Ujma-Lubaszka w katalogu do wystawy artysty. Do 2 czerwca w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych można zanurzyć się w świetlistość i kolory wyczarowane na płótnach, niemalże dotknąć pejzaży. „Obecny” to wystawa przygotowana na 50 urodziny Tomasza Klimczyka, ale to on obdarowuje gości swoją sztuką i wrażliwością.
SIERADZ 226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA sieradzkatv
Na Placu Józefa Piłsudskiego w Sieradzu odbyły się obchody 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
DZIEŃ FLAGI Sieradz 2 maja 2017 sieradzkatv
2 maja jest Dniem Flagi RP. W Sieradzu Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Sieradz i Urząd Miasta Sieradza zorganizowały Piknik z Biało – Czerwoną. Z dwudziestometrową flagą przeszli z Rynku na Wzgórze Zamkowe.
1 MAJA 2017 SLD W SIERADZU sieradzkatv
Piknik 1-majowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sieradzkim skansenie.


Pogoda Sieradz
Dariusz Kosmalski

Warsztat dyplomowy

40 lat BWa Sieradz

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,635,562 unikalnych wizyt