Jakie wybrać szczotki do sprzątania?

Wybranie porządnej szczotki do zamiatania podłóg na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wcale tak nie jest. Na półkach sklepowych oferta jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej o najpopularniejszych modelach.

Moda na szczotki gumowe

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają szczotki wykonane z gumy, które są bardzo ciekawą alternatywą dla modeli wykonanych z włosia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że gumowe szczotki idealnie radzą sobie z kurzem i brudem. Olbrzymim atutem gumowych szczotek jest to, że można je błyskawicznie umyć w wodzie. Dzięki gumowej szczotce nie ma również tak dużego problemu z kurzem, który fruwa podczas zamiatania.

Na co zwrócić uwagę?

Dobra szczotka do czyszczenia podłóg spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie wykonana z wysokiej jakości materiałów. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane z włosia sztucznego. Syntetyczne materiały są bardzo wytrzymałe i tanie. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania mogą postawić na szczotki wykonane z naturalnego włosia. Dobra szczotka powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki czemu będzie można przedłużyć jej eksploatację. Naturalne włosie najlepiej myć w letniej wodzie z niewielką ilością szamponu.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje szczotek do zamiatania?

Największym zainteresowaniem cieszą się popularne czyszczarki, które doskonale nadają się do usuwania piasku, kurzu i żwiru. Szczotki tego typu wyposażone są w specjalne głowice, które przyczepione są do sztywnego elementu. Producenci oferują także specjalne szczotki do dywanów, które posiadają ruchomy trzonek. Jest to doskonały wybór dla osób, które często zbierają z dywanu sierść po zwierzętach. Producenci oferują także specjalne modele do paneli. Szczotki tego typu przeznaczone są przede wszystkim do zamiatania drewnianych podłóg. Dzięki odpowiednim materiałom nie ma ryzyka porysowania nawet bardzo delikatnych paneli.

Solidny i wytrzymały kij

Porządna szczotka musi posiadać również solidny kij. Dostępne na rynku zamiatarki posiadają kije wykonane z wielu różnych materiałów. Największych zainteresowaniem cieszą się oczywiście kije wykonane z naturalnego drewna. Nieco tańszym rozwiązaniem są kije z tworzywa sztucznego. Największym atutem plastikowych kijków jest nie tylko przystępna cena, ale również design i niewielka waga. Pamiętać należy jednak o tym, że niskiej jakości plastik jest podatny na odkształcenie.